روش ثبت آگهی در چی با چی

روش ثبت آگهی در چی با چی

اگه راهنمای کار با چی با چی رو هنوز نخوندین، اول اینجا رو ببینین.

قبل از توضیح در مورد فرایند ثبت آگهی، لازمه با دو اصطلاح پراستفاده در چی با چی آشنا بشین:

داشته - به معنای چیزی که آگهی دهنده برای ارائه در معاوضه یا تهاتر ثبت می کنه؛

خواسته - به معنای چیزی که آگهی دهنده به دنبال بدست آوردن اون از معاوضه یا تهاتره.

مثلا اگه شما خواسته باشین چرخ خیاطی بلااستفاده در منزل رو با یک موتور کولر عوض کنین، چرخ خیاطی به عنوان داشته شما و موتور کولر به عنوان خواسته شما محسوب میشه.

برای شروع ثبت آگهی معاوضه در چی با چی، روی آیکون "ثبت آگهی" در نوار پایین صفحه کلیک کنین:

ما طی چند مرحله، مشخصات معاوضه ای رو که در نظر دارین از شما دریافت می کنیم:

گام 1- انتخاب نوع داشته

برای شروع، باید دسته بندی اصلی چیزی رو که می خواین برای معاوضه ارائه بدین، مشخص کنین. چهار گزینه پیش روی شماست:

-کالا (هر چیزی که بصورت فیزیکی قابل لمس و جابجا کردن باشه)

-خدمات (تخصص و مهارت شما)

-املاک (هر نوع دارایی غیرقابل جابجایی که عموما در قالب زمین، ساختمان، مغازه، و ... هست)

- گزینه چهارم برای کسانی که فعلا تصمیم یا تاکیدی به ارائه یک داشته خاص ندارن.

در صورت انتخاب گزینه چهارم، شما به مشاهده کنندگان آگهی خودتون اعلام می کنین که می تونن خواسته خودشون رو به شما اطلاع بدن تا اگه آن رو در اختیار داشتین، معاوضه رو انجام بدین.

اگه یکی از سه گزینه اول رو انتخاب کنین، می تونین با فعال کردن گزینه "حاضر به مذاکره..."، آمادگی خودتون رو برای مذاکره با مشاهده کنندگان آگهی تون در مورد خواسته هایی از اونا که متفاوت با داشته شماست، اعلام کنین. البته طبیعیه که در صورت انتخاب گزینه چهارم (چیزی برای ارائه ندارم) این گزینه برای شما روشن نخواهد شد.

وقتی که گزینه های موردنظر خودتون رو انتخاب کردید، با زدن دکمه "مرحله بعد" به گام بعدی برین.

گام 2- انتخاب داشته

در این مرحله باید دسته بندی دقیق تری از داشته خودتون رو اعلام کنین. بسته به اینکه در مرحله قبل، داشته خودتون رو از کدوم دسته بندی اصلی انتخاب کرده باشین، در این مرحله به صفحه ای متناسب با انتخاب دسته بندی اصلی (کالا| خدمات| املاک) هدایت میشین:

هر سطر از عناوین این دسته بندی های فرعی، دارای دو سطح تفصیلی هست که با لمس هر یک از عنوان ها قابل مشاهده میشه و شما رو تا حد ممکن به اعلام نوع دقیقتری از داشته ای که دارین هدایت می کنه. مثلا در مثالی که در ابتدای این متن گفته شد، چرخ خیاطی از یکی از دو مسیر زیر قابل انتخابه:

خانه و آشپزخانه > لوازم خانگی برقی > چرخ خیاطی

ابزار و تجهیزات> ابزار برقی> چرخ خیاطی

بنابراین ممکنه بسته به کاربردی که شما از داشته خودتون معرفی می کنین، دسته بندی های مختلفی از اون وجود داشته باشه که شما هر کدوم از آنها رو که خواستین می تونین انتخاب کنین.

اگه حوصله جستجو در دسته بندی ها برای پیداکردن دسته بندی داشته خودتون رو ندارین، می تونین عنوان داشته خودتون رو مستقیما در کادر سفید رنگ مربوطه تایپ کنین و از میان دسته بندی هایی که به شما پیشنهاد میشه، یکی رو که مناسبتر تشخیص میدین، با زدن دکمه تایید، انتخاب کنین:

گام 3- انتخاب مکان مبادله

حالا باید شهری که میخواین معاوضه در اونجا انجام بشه رو تعیین کنین. کافیه نام شهر مورد نظر رو در کادر جستجو تایپ کنین تا بطور خودکار، شهر و استان مربوطه از لیست پیدا و نمایش داده بشه. شهر رو انتخاب کنین و دکمه گام بعد رو بزنین.

گام 4- ثبت اطلاعات تکمیلی آگهی

حالا نوبت اونه که اطلاعات ریزتری در موردی چیزی که برای ارائه در معاوضه آوردین، به ما اعلام کنین. اول از همه یک عنوان واضح، گویا و جذاب برای آگهی خودتون وارد کنید. این عنوان میتونه نقش مهمی در جذب کاربران به طرف آگهی شما داشته باشه. اگر مایل باشین، میتونین رقمی رو بعنوان ارزش پیشنهادی داشته خودتون در کادر مربوطه اعلام کنین. بعد از اون، باید شرح مختصری از اطلاعاتی که فکر میکنین برای کاربرا مهمه و یا دونستن اونا براشون لازمه رو وارد کنین.

گام 5- افزودن تصویر

این مرحله هم به نوعی جزو اطلاعات تکمیلی داشته شما محسوب میشه. شما میتونین یک فیلم کوتاه و حداکثر 5 عکس از داشته خودتون رو در این مرحله بارگذاری کنید. البته این کار الزامی نیست و اگر تمایلی نداشتین میتونین از این مرحله عبور کنین.

گام 6- انتخاب نوع خواسته

حالا نوبت اینه که چیزی رو که در معاوضه به دنبالش هستین رو اعلام کنین. اول باید دسته بندی اصلی اونو تعیین و به مرحله بعد برین:

گام 7- انتخاب خواسته

این مرحله تقریبا مشابه مرحله 2 هست که دسته بندی دقیقتری از داشته خودتون رو ثبت میکردین. با این تفاوت که در این مرحله، قراره دسته بندی فرعی برای خواسته ثبت بشه. در اینجا هم برحسب دسته بندی اصلی انتخاب شده برای داشته، به صفحات متفاوتی هدایت میشین که دسته بندی های فرعی رو نشون میدن.

مشابه با ثبت جزئیات داشته، در این مرحله هم باید دقت داشته باشید که انتخاب دسته بندی مناسب، سهم زیادی در بیشتر دیده شدن آگهی شما توسط کاربران خواهد داشت.

گام 8- ثبت جزئیات خواسته

این مرحله، برای ثبت جزئیات چیزی که از معاوضه به دنبالش هستین طراحی شده و می تونین اطلاعاتی رو که فکر می کنین لازمه در مورد خواسته خودتون اعلام کنین رو در اینجا وارد کنین:

اگر توضیحاتی بیش از ویژگیهایی که ما پیشنهاد دادیم لازمه، میتونید در قسمت توضیحات وارد کنین. حتی اگر تصویری از چیزی که به دنبالش هستین دارین، میتونین اون رو هم در قسمت افزودن عکس آپلود کنین تا بقیه کاربرها بصورت دقیق تری بدونن که شما چی احتیاج دارین.

گام نهایی- پیش نمایش و تایید آگهی

رسیدیم به آخرین مرحله ثبت آگهی که در اون شما باید پیش نمایش آگهی خودتون رو مرور کنین و اگر ایرادی در اون دیدین به مرحله مربوطه برگردین و اصلاحش کنین. اگر هم آگهی با همین وضعیت پیش نمایش مورد تاییدتون هست، کافیه در انتهای صفحه، موافقت خودتون رو با شرایط و قوانین (با زدن تیک در باکس مربوطه) اعلام کنید تا آگهی شما برای بازبینی توسط اپراتورها ارسال بشه.

در ضمن، اگر از کاربرانی هستین که قبلا در چی با چی ثبت نام نکردین، باید در این مرحله شماره موبایل خودتون رو ثبت کنین تا بتونین در پیگیریهای بعدی در مورد اگهی خودتون رو انجام بدین. شماره همراه خودتون رو در کادر مربوطه وارد و دکمه ورود رو بزنین.

اگر آگهی شما به هر دلیل توسط اپراتورها تایید نشه، پیامی برای شما حاوی دلیل رد آگهی فرستاده میشه که باید براساس اون نسبت به اصلاح و ویرایش آگهی اقدام کنین و آگهی رو دوباره بفرستین.

برای ویرایش، کافیه که با شماره همراهی که آگهی رو با اون ثبت کردین، وارد حساب کاربری بشین. از قسمت "اتاق من" در پایین صفحه، میتونید به پروفایل خودتون وارد بشین و از "آگهی های من"، اقدام به حذف یا ویرایش آگهی کنین.

بعد از تایید آگهی شما، اگه کاربری برای شما پیام متنی در چی با چی بفرسته، میتونین چت های مربوط به هر آگهی رو از منوی "گفتگو" مشاهده و به روشی مشابه با سایر پیام رسانها، به اونا جواب بدین.

 

آخرین مقالات

مقالات مشابه